Автор Тема: Проект: "CURIOSITY"  (Прочетена 8153 пъти)

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Проект: "CURIOSITY"
« -: Август 22, 2014, 01:10:45 pm »
Основната концепция е среда.

Тъй като никога не съм правил среда за мен това ще е новия левел.
Сцената ще бъде изградена от следните обекти космически кораб, стартова площадка, пещерни образувания сталактити и лампи за сега.
Идеята е любопитството на човек и колко далеч иска да стигне.
Материалите: метал, дърво, скали, пясък и др. (displacement map, normal map, bump и т.н.)
Текстурите: някой ще са рисувани от мен, а други ще бъдат от интернет.(по-късно ще ги покажа във форума)
Основно осветление: HDRI, vray spherical light и rect light.
За сега съм започнал само с моделирането на космическият кораб.
« Последна редакция: Октомври 13, 2014, 09:32:12 am от Тео »

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
Re: Проект: "CURIOSITY"
« Отговор #1 -: Август 24, 2014, 03:45:48 pm »
Привет отново,

Показвам до къде съм стигнал с машината. Исках за дизайна и да има елементи от настоящето. Детайлите по корпуса ще ги свършат текстурите, като отчупване на боя, опушване, нитове и тн. Летателният апарат не е завършен.

Успех на всички и до скоро !
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 11:18:31 am от Тео »

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: Август 26, 2014, 01:29:13 pm »
Привет,

Показвам груба скица за основния ренд и как си представям композицията. Ще има още добавки към нея. Ще експериментирам с Vray FOG и lens effect. Смятам границата да бъде доста тънка, но ще видя какво ще се получи с тези ефекти. Пращам и снимки на готовия кораб. Започвам с моделирането на средата.
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 11:22:49 am от Тео »

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #3 -: Септември 02, 2014, 11:17:35 am »
Привет колеги,

Променям заглавието на проекта си от  "NEW LEVEL OR BACK TO THE STONE AGE" на "CURIOSITY"
Смятам, че подхожда по-добре на това което правя. Концепцията се запазва същата с леки промени няма да има каменна ера а просто пещера всичко останало остава същото. Добавките ги пазя за края. Тъй като никога не съм правил среда за мен това ще е новия левел.
« Последна редакция: Септември 02, 2014, 11:40:03 am от Тео »

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #4 -: Септември 08, 2014, 03:06:06 pm »
Здравейте,

Пускам малко снимки от проекта. Пещерата е моделирана в MAYA текстурите на кораба са рисувани във PHOTOSHOP. Има още няколко неща да доизпипам по текстурите. Това е за сега до скоро.

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #5 -: Септември 11, 2014, 03:33:58 pm »
Днес си поиграх малко с материалите(метал, въже, плат и др.) някой от тях ще видите по-долу. Използвал съм предимно нормал, дисплейсмент и рефлекции. На някой от текстурите ми се иска да добавя вода, но да видим какво ще излезе накрая.
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 05:29:05 pm от Тео »

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #6 -: Септември 16, 2014, 01:15:59 pm »
Ето и финалната ми идея.Тъй като не мога с един ренд да покажа всичко ще направя няколко нещо като сториборд, но основния ренд ще е един.
1.Първи кадър пещерата е тъмна свети само крушката до затворената кутия.
2.Втори кадър (основен) е този който съм споделил с вас. Лампите светват и ви отвеждат до кораба.
От там идва и заглавието на проекта "CURIOSITY". Човек винаги е любопитен затова е натиснал бутона ДА.
Все още се чудя къде да бъде позициониран кораба. Новостите са водопад генериран в MAYA. Следващия етап е осветление и ренд.И малко материалчета. Цялата сцена ще я прехвърля в 3D MAX и там ще я текстурирам и изрендя.

До скоро!

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #7 -: Септември 17, 2014, 11:34:14 am »
Привет,

Ето малко примерни рендерчета на кораба! Тъй като кораба няма да е близо до камерата не съм се заигравал с детайли по текстурите.

Неактивен Bosilek

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
« Отговор #8 -: Септември 17, 2014, 10:32:49 pm »
 Проектът ти върви страхотно и си личи, че влагаш не само умения в моделиране и сшейдинг, но и професионално отношение към дизайна и композицията. Специално корабът ми допада като силует и равновесие между общи форми и детайл.
 Преди да пуснеш финалното осветление бих се радвал да видя и скица, дори груба, на идеята за светлини, сенки и контраст. Неминуемо ще ти помогне да донесеш търсеното въздействие. То допринася най-много за това дали ще комуникираш действие, спокойствие или меланхолия. Запази силният контраст между светлина и сянка над композиционния център. Потопи вторичните и т.н. елементи още със светлината, за да си спестиш работа в постобработката.
 Мислил ли си над търсената цветова схема?
 Успех!

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #9 -: Септември 19, 2014, 09:41:48 am »
Мерси !!!! Ами да, но все още се чудя кои цветове да използвам за крайната сцена. А кораба май ще го зацапам яко, че нещо много лъскав ми седи.
Днес показвам малко игра с партикъли. Ще има още малко работа по тях, че някой частици са много едри.
« Последна редакция: Септември 19, 2014, 09:52:20 am от Тео »

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #10 -: Септември 19, 2014, 10:14:04 am »
Аз много си падам по партикъли и такива неща :)

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #11 -: Септември 19, 2014, 10:26:39 am »
Забелязах! Доста добре си ги направил в твоя проект "Things are about to blow up". :)

Неактивен Chris

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #12 -: Септември 19, 2014, 12:45:03 pm »
Браво! добре се заформят нещата :)

Неактивен Vicarius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
« Отговор #13 -: Септември 25, 2014, 11:34:27 pm »
Страхотни неща правите на Max-a. Направо ми се приисква да се науча и аз като гледам тези реалистични модели и материали.
Браво! Успех със космическия кораб, много обичам фантастика и изобщо футуристични концепции!

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #14 -: Септември 26, 2014, 09:56:57 am »
Благодаря! Да и аз съм голям фен на летателни апарати. Исках да направя нещо различно от това с което се занимавам. Надявам се машината ми да понесе натоварването защото е доста стара :D В Рино стават също готини неща. Аз лично моделирам в MAYA, а текстурирам и рендя в MAX.