Автор Тема: Проект: "Things are about to blow up"  (Прочетена 12510 пъти)

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Проект: "Things are about to blow up"
« -: Август 22, 2014, 11:32:14 pm »
Сцена с възможност за многослойни материали, многослойни BDRF. Метал, ръжда, grime, slime, частично напоени в течност. Възможност за богата сцена с фин детайл.

Възможност за драматично и интересно освеление върху материалите идващо от симулирани атмосферни ефекти (огън). Огъня (надявам се) ще създаде интересни сенки и под този ъгъл, интересни отражения по повърхността.

Камерата - евентуално 30-тина mm снимаща сравнително отблизо за засилена перспектива. Най-вероятно повече от тази на прикачената картинка. Бленда - отворена... нещо като f1.8  - f2.0. За плитък фокус с идея за акцентиране върху обектите. Но това ще го мисля като си дооправя композицията. :)

Така си го представям, да видим :)

Успех на всички които възнамеряват да вземат участие! :)

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
Re: Проект: "Things are about to blow up"
« Отговор #1 -: Август 24, 2014, 04:09:33 am »
Събрах референси и направих няколко теста.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #2 -: Септември 01, 2014, 11:53:37 am »
Вчера беше ден за пламъци.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: Септември 06, 2014, 01:05:42 am »
Няколко бързи и "шумни" теста...

P.S. Ако някой ме пита за какво случи този стерео жак, мога да кажа само, че моделирах каквото ми беше пред очите :)  Възможно е да го разкарам от финалния рендер, въпреки че май няма такова голямо значение. :)
« Последна редакция: Септември 06, 2014, 01:40:16 am от Zdravko »

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #4 -: Септември 06, 2014, 02:48:10 am »
Work in progress!   Все още прекалено чистичко и недовършено.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: Септември 06, 2014, 02:57:54 am »
И съжалявам за спама, но да ъпдейтна и останалото как върви...   Материала на самият варел все още е дефолтен и не съм стигнал до него.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: Септември 14, 2014, 02:44:11 pm »
Направих си няколко теста с формата на bokeh-то. Когато се ползва цветна картинка за ириса, самия рендер се оцветява доста приятно.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: Септември 14, 2014, 02:47:05 pm »
И понеже нещо хич не ме кефи като стил това което се получи, съм почнал да си правя нови елементи...

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #8 -: Септември 15, 2014, 12:24:59 pm »
Офф, забраил съм едно "Ф"...

Неактивен Bethoven

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #9 -: Септември 15, 2014, 04:29:18 pm »
Привет,
някои материали се получават найстина добре, може би са малко чистички за сцена с горящ барел :)

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #10 -: Септември 15, 2014, 06:05:53 pm »
Ми аз затова писах "чистички и недовършени"  :)  Но го отчитам като съвет и ти мблагодаря :) Чуждите мнения са важни. Аз тамън се чудех защо хората не си коментират нещата.

BTW ти доколкото помня му разбираше на Vray-a доста. Не планираш ли да се включиш?

Неактивен Bethoven

• Newbie
  • *
« Отговор #11 -: Септември 17, 2014, 11:40:18 am »
Всъщност аз никога не съм разбирал смисъла, да се правят материали преди моделите да са поставени в сцената, където трябва да бъдат. Нито осветлението ще е същото, нито камерата... а това са от основните неща.

А относно идеята за барала който предсой и да бумне... мисля, че трябва някакси да сложиш и вече бумнал барел. Демек да покажеш барел преди да бумне и барел след като е бумнал. Един вид... следващото ниво на небумналия барел е ето там отзад... Но ти си знаеш де, идеята в твоята глава, аз исках само да кажа, че материалите се получават яко :)

А иначе, аз ще се влюча съвсем скоро :)
« Последна редакция: Септември 17, 2014, 11:42:45 am от Bethoven »

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #12 -: Септември 17, 2014, 02:53:31 pm »
Радвам се че ги намираш за сполучливи. :)

Принципно и аз не мисля, че има смисъл да се правят самоцелни зацапвания преди нещата да са наредени в сцена. И мислех да ти го пиша, но не исках да звучи като, че се оправдавам :) За материалите важи същото, въпреки че би трябвало като се направят като хората да могат да реагират адекватно на всякаква светлина. Реално обаче ще се наложи някакво донатъманяване*.

Също така е редно да се отбележи, че финално, може би голяма част от този детайл няма да се вижда при финалния рендер. Причината да го правя е собствен кеф. Зарибил съм се, кефя се, цъкам си уикендите... Аз не съм 3D артист и последното сериозно три де което цъках беше през 2004-та. Но минаха 10 години от тогава.

Хубавата идея и хубавата история зад картинката и зад идеята, са хубави неща! :)))

Моята идея обаче (било тя хубава или не) е, за по-скоро проста сцена, в която да има много взаимедойствие между материали, светлина, атмосфери, физически камери....  абе пълният арсенал на рендера. Затова и се спрях на проста композиция от всички тези елементи накуп. А не щото съм пироман например :) Комплексността искам да идва от тия неща, а не от сложни модели и елегантна история. Дали ще се справя е съвсем отделен въпрос ;)

Things are about to blow up... TO THE NEXT LEVEL? :))))  With the flick of a switch! With the push of a button? ...push of a render button?   :)

Вариации колкото щеш :)

Мисля да го мисля накрая. И без това постоянно ми хрумват нови и нови неща. :)

Иначе, включването ти в конкурса е добра новина, защото съм сигурен, че ще е яко :) И ти пожелавам успех.

*щях да пиша "tweak", но се сетих за тая яка дума.

Неактивен Bethoven

• Newbie
  • *
« Отговор #13 -: Септември 17, 2014, 04:37:17 pm »
Абе няма лошо и да си пироман :)
Това са едни много много щастливи хора :)

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #14 -: Септември 22, 2014, 10:43:10 pm »
Скромен ъпдейт от последния уикенд.

Малко се поолях с полигоните.  А дори не съм събрал всичко в една сцена ;)

https://www.youtube.com/watch?v=iFAFA3B3CWU