Автор Тема: Проект: "Things are about to blow up"  (Прочетена 12505 пъти)

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Проект: "Things are about to blow up"
« Отговор #15 -: Септември 25, 2014, 10:16:11 am »
Нека има полигони! Моделинга си сцепва! :)

Неактивен Vicarius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
« Отговор #16 -: Септември 25, 2014, 11:17:46 pm »
През живота си не съм виждал толкова добро моделиране на 3dsMax.
Така де виждал съм го само по игри, филми, концептуални модели и прочие. За мен си готов професионалист в тази област.
Идея си нямам как се прави това... всичко изглежда като на живо!

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #17 -: Септември 26, 2014, 09:31:24 am »
:)   Благодаря ви! *blush*  :)

В действителност тия кубчета наистина не са толкова сложни за моделиране :)

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #18 -: Октомври 03, 2014, 01:20:59 am »
Два бързи теста

Има не готови материали и те си личат :)  Нямах много време тия дни, но днес седнах да видя това найлонче как да се получи. Засега мисля че е ок, но утре ще го гледам пак на свежа глава.

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #19 -: Октомври 03, 2014, 12:21:18 pm »
Привет,

Според мен на първото изображение седи по добре фолиото. Лично мое мнение. А иначе фолиото меш ли е или текстура дисплейсмант си го правил? Става яко!

Неактивен Bethoven

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #20 -: Октомври 03, 2014, 12:44:31 pm »
Екстра е! Аз мисля, че найлона от първия ренд е по сполучлив, повече се вижда какво има от долу, но и ти ставя пределно ясно, че има найлон отгоре.

Обаче такъв екслозив не биха му закачили по този начин таймера. В момента ти е като забит/завинтен за експлозива, а трябва с лепенки да е закачен. Биха го забили, само ако експлозива е закачен за стена.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #21 -: Октомври 03, 2014, 12:55:24 pm »
Да, аз затова махнах винчетата от тия крачета от втория рендер, защото реших, че не е удачно.  И боря сега тая лепенка. В крайна сметка тая подложка е много възможно да претърпи преработка защото не мога да намеря място за батерията и ключето.  Така че всичко е възможно :)

В интерес на истината, от горната страна има една извита (пластмасова) дръжка, която е момента е сива и недооправена. Седи забита само с едно витче отдясно. Е та на нея иеята и беше да има нещо подобно от другата страна и лепенката да минава отгоре. Така ще позакрие разните елементчета отдолу, но пък ако тя самата стане сполучлива, сигурно няма да е проблем... та ще видим :)

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #22 -: Октомври 03, 2014, 12:58:31 pm »
Привет,

Според мен на първото изображение седи по добре фолиото. Лично мое мнение. А иначе фолиото меш ли е или текстура дисплейсмант си го правил? Става яко!

Няма дисплейсмънт и не е отделен меш. Текстурка си е. След малко ще ти псуна скрииншот от едитора да видиш, ако ти е интересно.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #23 -: Октомври 03, 2014, 01:42:28 pm »
Иначе много благодаря за мниенията. На мен пък втория ми харесваше повече :) Но сте прави, че при първия се вижда повече от това което е отдолу. Въпреки че там още нямаше текстура и нямаше кой знае какво за гледане ;) И ще се вслушам в съветите и мненията и ще направя нещо по въпроса.  То вчера и един колега надникна над рамото ми и надълго и нашироко обсъдихме тоя надпис на найлона ли трябва да е или под него и кой би принтил надписи върху вече намачкана глина (или там каквото и да е тва). И като цяло, на повечето референси които съм намерил, самия експлозив е загърнат в една доста безинтересна амбалажна хартия. Така, че предпочетох да заложа на прозрачна опаковка и да си спазя обещанието за многослойни материали дето съм писал там някакви щуротии в първия пост :)

Иначе, ето и обещания скрийншот: 

А понеже не бях разтурил импровизирания сет реших да запаля лампите и да щракна и него. Може на някой да му е интересно.

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
« Отговор #24 -: Октомври 03, 2014, 02:52:10 pm »
Аха ясно, но добре се получав.Имаш и добра работна база.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #25 -: Октомври 03, 2014, 04:33:55 pm »
Ами не е нещо специално всъщност :)  То това е вкъщи в хола. Голямата лампа е от икеа, а малката ми е нощната лампа и ми е подарък. Имам я от 2006-та някъде. :) Фолиото го дават в карфур бъндел с някакви алуминиеви тавички за еднократна употреба. Аз много ползвам такива, че ме мързи да мия. И съм се заринал с такова фолио. Имам един шкаф пълен в кухнята :) Фотоапарата го взех преди 2-3 седмици на старо от един колега. Статива беше нещо към 30-тина кинта в технополис. А за черна подложка ползвах субвуфера, че беше единствената черна повърхност, която ми се мерна пред очите.

Та съвсем сделано цялото нещо. Иначе, между двата варианта всъщност разликата беше че при втория задния материал беше много светъл и десатуриран и не си личеше добре. Сега му върнах малко цвят и вече съм съгласен, че е по-добре. Така че мерси  :)

И ето скромен ъпдейт за да не е напразен спам-а

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #26 -: Октомври 11, 2014, 09:53:25 pm »
И тук малък ъпдейт.  Реших днес, че е крайно време вече да направя нещо за тая ръжда дето ми се искаше да направя още от начало. И така...

Неактивен zido

• Newbie
  • *
  • Публикации: 11
« Отговор #27 -: Октомври 11, 2014, 11:04:09 pm »
Не си човек ти..;)

Неактивен Chris

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15