Автор Тема: Проект: "Things are about to blow up"  (Прочетена 12507 пъти)

Неактивен Vicarius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Проект: "Things are about to blow up"
« Отговор #30 -: Октомври 12, 2014, 04:22:07 pm »
Леле, какви неща има Макса?!? Жалко че няма такива плъгини в Rhino3D (или поне аз не знам да има).
Има нещо подобно като интерефейс с такива панели и "кабели" между тях и се нарича Grasshopper, но то е за моделиране. Не знам дали става за наслагване на текстури.

Zdravko, ненормално добро е, човеко! Останах ми очите в тоя найлон. Как си го направил тоя найлон?! Уникално е.

Даваш ли уроци уроци по Макс? :D (въпреки че аз съм скаран с мешовете, но може би апетитът идва с яденето). Трябва да взема да го пробвам и аз тоя Макс най–сетне. Пробвал съм Cinema4D и много ми допадна, но не знам за какво мога технически да го ползвам. Макса си е доста сложен и многофункционален, както се вижда от твята работа за конкурса и изобщо сигурно.
Респект!
« Последна редакция: Октомври 12, 2014, 04:26:24 pm от Vicarius »

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #31 -: Октомври 12, 2014, 06:17:28 pm »
Хах!  0_о  Амииии.... хмм.... :)))

Не ми е хрумвало да давам уроци по макс поради простата причина, че надали съм най-големия разбирач :)

Но пък ако се захванеш, винаги можеш да питаш, пък аз ако знам, няма да си замълча :) Всъщност като се хвана да направя някакви неща и ми идва така музата да запиша някой видео урок. Дори и сега по този проект си мислех, как има материал за кратки туториалчета от по 20-30 мин.
Ама първо той проекта не е завършен, а аз имам слонност да се отказвам накрая. И второ, още не съм много сигурен какво ще се получи и дали ще стане като хората :)

Иначе, тези неща с панелите и връзките, които са ти направили впечатление, са просто новия интерфейс (изглед) на стандартния максовски редактор за материали. Той дори не е толкова нов вече, просто аз доста време го пренебрегвах, но в последствие свикнах и в момента ми е доста удобен. Но новия изглед, е просто нов изглед и не ти дава никаква допълнителна функционалност. Болшинството хора си ползват стария му вид, защото е по-компактен и са си свикнали.

Смесвенето на текстурите е нещо което можеш да направиш навсякъде. Photoshop, Max, където ти е по удобно. Въпросът е да можеш да сложиш две картинки една над друга и да кажеш как долните да се виждат през горните.

В случая с този найлон, става дума за смесване на два материала и заслугата за това не е на макса, а на V-ray.
Пробвах да потърся из Интернет дали V-ray за Rhino има подобен blend материал, но нещо не виждам. Има само Angular Blend, което съдейки по името е малко по-различно, но....  пак да отбележа, че не съм най-големия капацитет. Много е вероятно и да има начин да се смесят два материала по подобен начин.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #32 -: Октомври 13, 2014, 11:42:24 am »
Малко детайли за поддържане на огъня (който го няма още)   ;)
« Последна редакция: Октомври 13, 2014, 01:31:40 pm от Zdravko »

Неактивен Bethoven

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #33 -: Октомври 14, 2014, 01:39:47 pm »
Бравос! Старателна работа :)

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
  • Публикации: 39
« Отговор #34 -: Октомври 14, 2014, 04:35:05 pm »
Изглежда добре, а и като сложиш пламъците ще стане екстра.

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #35 -: Октомври 14, 2014, 06:02:36 pm »
Ами аз днес мислех да рендвам огньове и да финализирам цялото нещо лека полека, но се оказа, че няма как да се получи докато съм на бачкане, та сигурно довечера ще се занимвам с тия неща, че то не остана време нещо.

И да ви наспамя с още малко детайли на малко по-висока резолюция, които пуснах снощи да се изциклят.

Като искам да спомена само каква страхотна работа върши тоя VRayDistanceTex.Ръждата която следва формата на олюпената боя и нацапания кабел там където е цопнал в мизерийката, нямаше да станат толкова лесно, ако не беше тоя наистина полезен инструмент!  Така че тъмбс ъп! :)
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 06:12:18 pm от Zdravko »

Неактивен PlamenZhekov

• Newbie
  • *
« Отговор #36 -: Октомври 14, 2014, 07:52:30 pm »
Много добре се получава бомбата :)

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #37 -: Октомври 14, 2014, 08:45:18 pm »
Благодаря ти, ама сега като се прибрах и видях как съм го шарпнал, направо щях да се разплача :D :)))

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #38 -: Октомври 15, 2014, 11:42:49 am »
Има вероятност да го пипна още мааалко, но да вдидим дали ще има време.

засега, финал.

Неактивен Devailo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 12
« Отговор #39 -: Октомври 15, 2014, 01:10:33 pm »
Ще зема да си го сложа за wallpaper :D

Длъжен си да направиш туториал според мен :D

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
  • Публикации: 39
« Отговор #40 -: Октомври 15, 2014, 01:56:48 pm »
Прекрасен проект се получи! Бравос !

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
« Отговор #41 -: Октомври 15, 2014, 02:07:38 pm »
Благодаря!  Аз лично имам забележки, но то винаги е така. Няма как.

Иначе за туториал, разбира се. Стига да има интерес...

Неактивен Dimitrov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #42 -: Октомври 15, 2014, 04:07:50 pm »
Готино, успех :)

Неактивен Vicarius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2014, 05:55:40 pm »
Е, тва е. Явно ще трябва да се учи Макса... няма начин. Предполагам и че V-ray за Max е най-пълен с функции, но нямам възможност да сравнявам. По това което виждам от работата на Zdravko и май всички останали в конкурса, всичко е все едно току–що излязло от холивудска продукция.

Неактивен PlamenZhekov

• Newbie
  • *
« Отговор #44 -: Октомври 15, 2014, 08:55:03 pm »
Много добре се е получило поздрави :))