Автор Тема: Fable  (Прочетена 3711 пъти)

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
  • Публикации: 11
Fable
« -: Септември 05, 2014, 01:12:13 am »
Здравейте, реших и аз да се включа в начинанието или конкурса (днес в шареният ни свят, думите преливат). Доста се чудех какво да бъде като тема или проект, но на края реших да е нещо което като деца сме чували доста често в ежедневието ни. Какво е то? Ще попитате. Приказка. Да, точно така, приказка. Това не означава, че ще бъде нещо от известните ни на нас или не толкова известните ни. Стига толкова писане и разсъждения и да престъпим към основната част на начинанието или конкурсът.
Помолих приятел да нарисува къща в гората и да представлява нещо като приказен фон или среда. Предоставям разбира се първи кадри от сцената ми. Успех на всички участници.

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
Re: Fable
« Отговор #1 -: Септември 14, 2014, 11:12:27 pm »
В края на всяка неделя до края на конкурса ще предоставям всяко ново обновление или допълнение. Сега предоставям основната част от малката къщичка в гората. Опитвам се да я пресъздам така че е нещо което от даденият период и вижданията на автора :D Приказката продължава.
« Последна редакция: Септември 14, 2014, 11:16:06 pm от visitor1980 »

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: Септември 20, 2014, 03:09:45 pm »
На този етап моделирането на къщата е завършено. Следва работа върху теренът и растителността. За целта ще ползвам Мая за да си направя необходимите за проекта растения. Ако се чудите защо моделирах с 3д макс, просто за разнообразие :D

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #3 -: Септември 28, 2014, 02:39:23 pm »
На този етап, растителността за преден план на сцената ще достатъчна. Къщата ще претърпи изменение, защото стени с мазилка не подхождат на пейзажа. Сега работя по нея, за това предоставям само готовите неща до тук.

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2014, 11:38:04 pm »
Тук в тези прикачени снимки съм използвал Maya Dynamics System за да симулирам пушек от комина на къщата. Не съм наблегнал на реализма, защото той ще бъде далеч от камерата. Приказката продължава :D

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2014, 11:05:24 pm »
Подготовка за фона, създаден с Vue, следва най-трудната част от сцената. Кадри скоро :D

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2014, 05:54:09 pm »
HDR файла създадох с Vue, за да не ползвам готов от нета. Разбира се резолюцията ще е по-голяма от показаното и го показвам в jpeg, за проекта ще е в hdr или openEXR. Идва ред на текстурите.

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2014, 10:26:11 pm »
След ходене по мъките, намерих начин да направя тка наречените "божиите лъчи" (първата качена). Ако успея ще моделирам човек с наметало. Ще се вижда самото наметало и едната или двете ръце (ако успея). Основната сцена е готова за рендване на отделните елементи (render passes). Иначе дледващата стъпка е работа с Nuke за композиране и на останалите части които ще образуват цялостната композиция. В третака качена се вижда как не щадя машината си, няма почивка за нея :D

Неактивен Vicarius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2014, 11:27:49 pm »
Леле, тва е цяла приказка!
Еха, 11 GB рам и колко много ядра... май ми е време за ъпгрейд (аз съм с 4GB и двуядрен, на 1.6GHz).
Не случайно казват, че с Макса можеш да моделираш всичко.

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2014, 07:02:22 pm »
Бих казал, че със всяка програма можеш да моделираш, стига да познаваш инструментите ѝ. За конкретната снимка ползвам мая. А рам паметта ми е в момента 14 гига. Поставил съм си за цел да ги направя 32 гига, защото ползвам много често smooth mesh preview а не smooth tool.

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #10 -: Октомври 15, 2014, 12:30:10 am »
Последни изображения преди да ги композирам с фон.

Неактивен solid_snake

• Newbie
  • *
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2014, 11:56:33 pm »
Имах проблем с tiff формата, nuke го разчиташе с артефакти. Но, имах резервен вариант с фотошопа. Имах идеята да се виждат слънчевите лъчи в мъгла, но в по-напред във времето ще го обновя изображението. В заключение ще кажа, че това е първото нещо от този тип моделиране и пренасянето му в околна среда. Видях къде се греши, както и какво трябва да има в сцената. Като цяло съм доволен. Знам че не покривам напълно изискванията на конкурса, но реших да е нещо което не съм правил до сега. Моделирано с 3ds max, рендвано с vray 3 за maya, растителността е изцяло от vue (реших го в последните дни) и финалната композиция е с фотошоп. Цялата последователност е изцяло авторско виждане. Забавлявайте се, животът е кратък. :D
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 12:45:07 am от solid_snake »