Автор Тема: "®Evolution"  (Прочетена 3301 пъти)

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 12
"®Evolution"
« -: Октомври 11, 2014, 01:44:39 am »
Здравейте,
казвам се Илия Ламбов

Моята идея e "®Evolution", нещо ново, което е добре забравено старо!
Представлява продуктов дизайн - степенка за крака.

Общ план на интериорна сцена в която ще има: под, таван,стени с плочки, как да се ползват степенките за крака (Next Level),  прозорец от който ще влиза дневна светлина върху мраморния плот на умивалника, огледало над него в което се отразява цялото помещение и обектите. Близък план на продукта и детайли.

Моят работен процес е следният:
Скицирам 3д в Rhinoceros
прехвърлям го и моделирам с точност в 3д Max
Моделирм в Zbrush органични обекти и ригвам
Рендвам в 3д Max със Vray

Продукт V-Ray Default material.
Детайли на разрези с контур V-Ray Ink material.
Всички обекти ще са с V-Ray Default material.
Текстури V-Ray Maps (dirt,faloff); Berconi Maps; Bitmaps; HDRI.
Освтление V-Ray Sun, V-Ray light(rectangle,dome), V-Ray ambiente light.
Камера V-Ray Phisichal camera.
Елементи на рендера:

« Последна редакция: Октомври 15, 2014, 09:28:31 am от ilambo »

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
Re: "®Evolution"
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2014, 09:42:14 am »
Това е 3д скица в Rhinoceros 5

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2014, 09:45:04 am »
Това са вчерашните модели, които направих в 3д Макс.
Днес продължавам с моделинга на сцената.

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2014, 11:22:02 am »
В момента разработвам механизма във 3д Max.

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2014, 12:38:18 am »
Сложих и човека, който играе на следващо ниво, дано да ми стигне времето да сглобя цялата сцена и да я изрендвам ......... :)

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2014, 09:01:43 am »

Моята идея e "®Evolution", нещо ново, което е добре забравено старо!
Представлява продуктов дизайн - степенка за крака.

Общ план на интериорна сцена в която ще има: под, таван,стени с плочки, как да се ползват степенките за крака (Next Level),  прозорец от който ще влиза дневна светлина върху мраморния плот на умивалника, огледало над него в което се отразява цялото помещение и обектите. Близък план на продукта и детайли.

И така наближава края и идеята ми за интериорна сцена отпада. Ще акцентирам върху детайла на продукта .... без детайли на рендера, един шот близък план, с надеждата да оцените идеята.... :)

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2014, 12:13:00 pm »
Приключих с геометрията и започвам финалните рендери. Много ми се иска да изрендвам всичко на един пас, тогава се чуствам велико, но може би ще се наложи да направя лек монтаж с рендер елементи, за сега пуснах един пас Zdepth и изрендвах всичко с OverrideMat- VrayDefaultMat.....
започвам с настройките, дано да ми стигне времето.....
ето и някои щрихи, сложил съм Vray plane Dome light и Plane light, всички материали са стандартни - чинията е порцелан, тръбите и механизма са хром, а седалката прозрачна пластмаса, използвам текстури за плочки, човека е с  Vray Fast SSS,а екрана на таблета е Vraylightmat.
Настройките на рендера са Irradiance map + Light cache, Adaptive DMC, Gama 2,2 HSV Exponential - linear workflow, Render element Z Depth....идруги
Дано да ми стигне времето да направя добър рендер с мойта стара машина на времето ;)

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #7 -: Октомври 16, 2014, 01:52:42 pm »
Ето и първите пасове Beuty + Zdepth

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #8 -: Октомври 16, 2014, 01:54:45 pm »
Прикачам и един монтаж като за финал, но не е окончателен :)
Не ми харесва порцелана и малко цветово ще се наложи да го променя.... ;)

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2014, 04:35:10 pm »
Сложих отражения, така мисля че композиционно се усвои формата и вече не е празно в десния ъгъл. Сега ви прикачам последния бютипас, който не е хич бюти, ама след малко финалната картинка от фотошопа, надявам се ще ви хареса.....

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2014, 04:38:44 pm »
И така, за сега мисля че това ще е финалната визия....

Неактивен ilambo

• Newbie
  • *
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2014, 05:43:04 pm »
Малко повече за концепцията.
Идеята: При стандартната тоалетна чиния, човек заема седяща поза, която не е естествена поза за изхождане. Много хора вследствие на уседналия начин на живот и напъните при голяма нужда, се разболяват от редица болести на отделителната система. Правилната поза за превенция и профилактика е клекнала. Степенката за крака за стандартна толетна чиния, дава възможност на човек, да бъде едновременно седнал и клекнал, и да си чати или гейми без да му изтръпват краката от продължителното стоене. Ако пробвате, ще ме разберете. Това е моя начин, надявам се и на вас да ви хареса. :)
Не случайно нарекох проекта "®Evolution", защото порцелановата тоалетна е символ на цивилизацията и напредъка на технологиите. Ходенето до тоалетна с мобилно устройство е още един символ че технологично сме напреднали. Надявам се че в бъдеще все повече хора, ще минат на следващото ниво на "Цивилизацията".
Let the "®Evolution" begin!
:)
Желая успех на всички които участват!
Благодаря за вниманието ви!
;)
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 06:22:27 pm от Rusko »

Неактивен Zdravko

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
« Отговор #12 -: Октомври 17, 2014, 02:51:31 pm »
Уф, тва с изтръпването голям пороблем наистина. Аз понякога имам чувството, че там ще си остана. Особено като се заплесна на 9гага :) Тия работи само концепция ли са или наистина се произвеждат такива?

Неактивен Vicarius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
« Отговор #13 -: Октомври 17, 2014, 02:56:09 pm »
Пичове, не очаквах да се получи такава дискусия. И всъщност се радвам, че има хора, които мислят в тази насока, макари и строго лично интимна.
Аз още в детската градина втрисах учителките като им казвах че се качвам и клякам върху чинията и им показах.
И днес, вече съм на 34 г. и пак така го правя. Сутринта пак.
Японците доколкото знам нямат чинии, а са с клекала.
Чиниите са измислени от римляните, които обсъждали... обществените дела и политиката в кенефи тип седалки. И си лафели на колективното дрискане.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 02:59:27 pm от Vicarius »