Автор Тема: Loft Interior  (Прочетена 3273 пъти)

Неактивен tsvetan_stoykov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Loft Interior
« -: Октомври 12, 2014, 09:48:05 pm »
Здравейте,

представям ви проект за интериор на лофт, в който има "следващо (второ :D) ниво", което се носи от големи метални греди. :)

За да има разделение в темата, първо ще публикувам скриншоти, а после ще публикувам и финалните рендери.

• Newbie
  • *
Re: Loft Interior
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2014, 09:49:40 pm »
Финални рендери, със съвсем малко пост :)

Неактивен Vicarius

• Newbie
  • *
  • Публикации: 25
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2014, 11:29:35 pm »
Сигурен ли си, че последното не са истински снимки?! Страхотни интериори, ако си и интереиорен дизайнер направо нямам думи.

• Newbie
  • *
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2014, 10:08:41 pm »
Благодаря ти, да, интериорен дизайнер съм, но рендерите ми са далеч от снимки все още :)

Неактивен Bethoven

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2014, 11:11:33 am »
Ам... хелоу

Няма да коментирам самите картинки, но сериозно ще ти препоръчам, а мисля, че някой админ трябва да се изкаже по въпроса, и да порчертаеш много-много дебело, някой неща.

Първо, до колкото съм запознат с конкурсите по-принцип, на финала трябва да се предаде 1 (едно) изображение, което да се нарече финално. Принципа е, един автор - едно изображение. Иначе става голяма каша. "Кое е водещото изображение?" "Коя е картинката за корицата?" ....все се изисква САМО едно изображение.
Ти ако искаш, може да си комбинираш картинките една до друга/под друга/завъртяни и т.н... е в една обща. Така, ще успееш да влезеш в това условие.

Второ, но основно. Никой ли не чете правилата или всъщност не го интересуват? Съжалявам, но аз май винаги ще съм лошия чичко, който напомня за тези неща, и излиза лошия, но всъщност не ги пиша правилата аз, аз само ги спазвам и много се дразня когато някой друг не ги.

С оглед на това, мисля, че е правилно, под картинките ти да напишеш с много-много-много дебели букви, че 99% от моделите които си използвал в твойте визуализации, не са твое дело и са били използвани в безброй други такива картинки/проекти, не само от теб, ами и от още хиляди хора. Много от обектите идват и с готови материали, но това няма значение.

Из правилата на конкурса:

3. Представените проекти НЕ трябва да са използвани в други форуми, конкурси или използвани за комерсиална цел и не могат да бъдат публикувани публично преди приключването на конкурса.

6. Изображенията, с които участвате в конкурса трябва да са изцяло ваши творби и не трябва да нарушават правата на интелектуална собственост.

;)
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 11:15:02 am от Bethoven »

• Newbie
  • *
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2014, 12:55:39 pm »
:)

Здравей,

радвам се, че си отделил толкова внимание на проекта ми, че да напишеш такъв дълъг пост, но, тъй като оставам с впечатлението, че те е засегнал по накъкъв начин (което изобщо не съм си поставял за цел:) ),  ще отговоря на забележките ти една по една.

Първо, голям проект, изисква повече картинки, за да се види по-добре. В този пост: http://forumcg2.chaosgroup.com/index.php?topic=78.0, се споменава "Моля, качвайте финалните изображения в темата, в която сте представяли прогреса на проекта си по време на конкурса.", което за мен означава, че в един проект може да има повече от едно финално изображение.

Относно второто, в този конкурс, реших, че е по-важно да се наблегне на уменията за работа с V-Ray. Факт е, че ако човек не може да работи с V-Ray всички модели на света да сложи във сцената, това няма да помогне по никакъв начин. Готовите модели, също така, няма да помогнат и при изграждане на пространството, при композицията на кадрите и при много други неща. За това за мен няма такова значение, дали съм използвал няколко готови модела на мебели и аксесоари, ако журито прецени, че това е голямо нарушение на правилата, проектът ми ще бъде дисквалифициран, но съм напълно наясно, че моделите са използвани много пъти, и най-вероятно журито също го знае :) За точния процент готови детайли, не би могъл да знаеш, та 99 процента идва малко много, освен това, готовите модели идват с материали, които на мен не ми вършат работа и се налага да ги преработвам или да използвам материали, които аз съм създал.

Изобщо, ако престъпването на правилата има някакви отрицателни последици, то те са за мен, не мога да разбера, защо няколко картинки са те запалили толкова :)

Не ми се водят безсмислени спорове по интернет, за това не си прави труда да отговаряш. Всякакви други въпроси, ще обсъдим на по бира в неделя след събитието :)

Поздрави,
Цветан

Неактивен Bethoven

• Newbie
  • *
  • Публикации: 15
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2014, 01:32:24 pm »
Не съм отделил внимание на проекта ти, просто видях до втръсване готови модели, представени в проект който имаш претенциите да се води за твой. Апропо, проект пълен с НЕтвой неща, автоматично престава да се води твой.

Аз просто не искам, хората които оценяват картинките ти, да останат с грешното предположение, че си положил някакъв труд в създаването на моделите, които се виждат на тях. Все пак, не всички хора по-света са наясно, че си използвал готови модели. И за да не се объркват хората, препоръчвам да го напишеш.

А относно процента на готови неща които си използвал... може и да съм сбъркал с 1-2 процента :)

Цитираното правило е в множествено цисло, защото се говори за участници. А дори и най-големия проект може да бъде представен повече от добре само с едно изображение. Но се съмнявам, да можеш да го разбевеш това, щом решаваш да "участваш в конкурс" с неща които не си правил ти :)

И нищо лично няма, не те познавам, не си ме засегнал споко :)
« Последна редакция: Октомври 14, 2014, 01:36:44 pm от Bethoven »

Неактивен Тео

• Newbie
  • *
  • Публикации: 39
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2014, 01:12:37 pm »
Напълно съм съгласен с Bethoven има правила които пак някой ги заобикаля!

Неактивен IvoD

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2014, 01:16:07 pm »
Пичове, айде стига сте се заяждали с момчето. Има кой да реши какви последици да има за неговото ентри.

Неактивен Dimitrov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
« Отговор #9 -: Октомври 15, 2014, 01:35:14 pm »
Никъде в правилата не се казва, че не може да се ползват готови модели!Хубаво е да се каже, че са използвани готови модели и шейдъри от еди къде си и толкова. Айде всяка жаба да си гледа полароидните рендери.

Неактивен Ralitsa

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
« Отговор #10 -: Октомври 15, 2014, 02:56:13 pm »
Интериора, който си създал е много добър! Едва ли с моите доста по-малки възможности имам право да давам оценка, но хубавото просто си личи! Успех :)

• Newbie
  • *
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2014, 07:35:37 am »
Голяма дискусия е станала :))

Тъй като вече казах каквото трябваше и за мен темата е приключила, ще обобщя: дали съм нарушил правила и ако да, какви, има кой да го реши, a през това време си гледайте собствените проекти.

Поздрави и успех на всички, ще се видим в неделя! :)